Fiber internet nakil işlemi

Nakil işlemi fiber internetlerde nasıl gerçekleşir.

Fiber internet nakil ile diğer internet hizmetleri nakil işlemlerinde bir fark yoktur. Şartlar ve koşullar aynıdır. Nakil yapılacak adres bilgisini vermeniz yeterli olacaktır.

Fiber internet kullanıyorum ama gideceğim yerde fiber yok!

Kendi fiber altyapısını kullanan ve Türk Telekom fiber altyapısını kullanan firmalar olmak üzere konuyu iki şekilde ele alalım.

  • Kendi altyapısını kullanan firmalar

Turkcell Superonline fiber internet hizmetinden yararlanırsınız ve bir başka bölgeye taşındınız ama gideceğiniz yerde fiber altyapısı yok. Telaşa kapılmanıza gerek yok! Superonline fiber internet hizmeti alanlar taşınma durumunda internet hizmetini altyapısı uygun olmayan bölgelerde ADSL internet hizmeti ile değiştirebiliyor. İnternet hizmeti alabilmek ve kalan taahhüt sürenizi Superonline hizmetiyle devam ettirmek için öncelikle superonline müşteri hizmetlerini arayarak yeni bir adsl başvurusunda bulunuyorsunuz ve kalan taahhüt süreniz ilave ediliyor.

Eğer gideceğiniz bölgede internet altyapısı hiç yok ise telaşa kapılmanıza gerek var! Sebebi ise almış olduğunuz indirimler, kurulum, aktivasyon bedelleri kalan taksitleriniz faturanıza yansıtılacaktır.

  • Türktelekom altyapısını kullanan firmalar

Vodafone net, Ttnet ve Dsmart gibi fiber altyapısını Türk Telekom olarak kullanan firmalarda ise taşınacağınız bölgenin fiber altyapısına göre veya adsl altyapısına göre nakil işlemi yapabilirsiniz. Taahhüt süreniz kaldığı yerden devam edecektir. Nakil yapacağınız bölgede hiç altyapı yok ise sorumluluk tamamen size ait olup yukarıda anlatılan gibi verilen tüm ürün ve hizmet bedellerini ödeyerek hattınız ve sözleşmeniz iptal olacaktır.

Fiber internet nakil işlemi için bağlı bulunduğunuz müşteri hizmetlerini arayarak Nakil işleminizi yapabilirsiniz.