Türknet Sss

Logo_turknet
TurkNet internet (ADSL) abonesi olmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Web sitemizdeki “Hemen Başvurun” bölümünden irtibat bilgilerinizi girerek abonelik talebinizi iletebilirsiniz. Satış temsilciniz, ileteceğiniz irtibat numarasından sizi arayarak çok avantajlı kampanya ve tarifelerimiz hakkında bilgi verecektir.

Dilerseniz, 0850 288 8080 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, abonelik başvurunuzu bu kanal üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni bir abonelik başvurusu yaptım, internetim ne zaman aktif olur?

Abonlik evraklarınızın TurkNet’e ulaşmasının ardından ortalama 10 gün içerisinde hizmeti kullanmaya başlayabileceksiniz.

İnternet ve telefon hizmetinizin aktivasyonu tamamlandığında sms ve e-mail ile bilgilendirileceksiniz.

Aktivasyon Ücreti Nedir?

Turknet internet hizmetinizi kullanabilmeniz için şebekede yapılacak fiziksel işlemler nedeniyle uygulanan 30 TL tutarındaki işlem ücretidir.

Kampanyamız kapsamında internet aktivasyon ücreti size hediyemizdir.

Aboneliğim aktif hale geldi, hizmeti kullanmak için ne yapmalıyım?

Aboneliğiniz aktif hale geldiğinde sabit telefon hattınızı hiç bir ek işlem yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet hizmetinizi kullanabilmeniz için iletişim numaranıza SMS ile göndilen Kullanıcı adı / Şifre bilgilerinizle modem kurulumunuzu gerçekleştirerek internet hizmetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Modem kurulum işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Aşağıdaki linkte yer alan videoları izleyerek modem kurulum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz:

www.turk.net/video-destek/

Mevcut modemimle TurkNet internet hizmetinden faydalanabilir miyim?

Evet, mevcut modeminizle de Turknet internet aboneliğinizi kullanabilirsiniz.

Modemim kilitli, TurkNet internetimi kullanamıyorum, ne yapmalıyım?

Hemen modeminizi aldığınız internet servis sağlayacınınızın müşteri hizmetlerini arayarak modeminizin kilidini kaldırmalarını talep edebilir ve mevcut modeminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz http://modem.turk.net sayfamızda modem kilit kaldırma uygulamasını bilgisiyarınıza indirebilir, dosya içerisindeki anlatımları izleyerek modeminiz üzerindeki kilidi kaldırabilirsiniz.

İnternetimi farklı bir adrese taşıyabilir miyim?

Turknet internet aboneliğinizi nakil işlemiyle yurtiçinde telefon altyapısı olan her yere taşıyabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman musterihizmetleri@turk.net adresine mail yazarak ya da 0850 288 8080 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak nakil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuz sonrası 6 iş günü içerisinde nakil işlemleriniz tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ile birlikte iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirleceksiniz.

İnternetimi bir süreliğine kullanmayacağım ne yapmalıyım?

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz dondurma servisimizi kullanabilirsiniz.

Dondurma servisimiz ücretli olup dondurma hizmetini kullanıldığı dönem bitişindeki ilk faturanıza yansıtılmaktadır. Hizmet dondurma ücreti her internet dondurma talebinizde tek seferlik alınan bir ücrettir.

Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hizmetinizin dondurulmasını isteyebilirsiniz.

İnternet hizmetini dondurma sınırı varmı?

Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.

Statik IP istiyorum, ne yapmalıyım?

Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden Statik IP tanımlatabilirsiniz.

Statik IP tanımlama işlemi gerçekleştiğinde Çözüm Merkezi’miz iletişim numaranızdan arayarak size bilgi vermektedir.

Statik IP ücretli bir hizmet midir?

Statik IP ücreti aylık 9.90 TL’dir ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

Aboneliğimi iptal ettirmek için ne yapmalıyım?

Turknet Müşteri Hizmetlerini (0850 2888080) dilediğiniz zaman arayarak iptal süreci ile ilgili detaylı bilgileri alabilir veya iptal talebinizi Abone/Hizmet numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve imzanızı içerecek şekilde hazırladığınız iptal talep dilekçesini 0 212 216 55 60 numaralı faksa göndererek yapabilirsiniz.

Dilekçeniz 24 saat içerisinde işleme alınacak ve 7 gün içerisinde iptal işleminiz tamamlanacaktır. Dilekçeniz işleme alındığında ve iptal işleminiz tamamlandığında iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirleceksiniz.

İleri tarihli iptal dilekçesi gönderebilirmiyim?

Göndermiş olduğunuz iptal dilekçesi için BTK kararı gereği 7 gün içerisinde iptal işlemlerinin tamamlanma yükümlülüğü sebebiyle ileri tarihli iptal başvurusu alınamamaktadır.

Dilediğiniz zaman 0850 288 8080 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Modemi TurkNet’ten aldım. Aboneliğimi taahhüt süresinden önce sonlandırmam dahilinde
modem için bir ücret öder miyim?

Modem fiyatından o zamana kadar ödemiş olduğunuz modem taksitleri toplamı çıkarılarak, kalan tutar farkı son faturanıza yansıtılacaktır.